Jdi na obsah Jdi na menu
 


První a třetí turnaj sezóny starších žáků B

12. 11. 2006

FbŠ Bohemians Bay-Leaves B – FBK Čelákovice 9:0

Úplně první zápas sezony jsme odehráli v hale v Hostivaři proti týmu Čelákovic. Nevěděli jsme, co od soupeře čekat. Ale co se nestalo, již po 23 vteřinách se míčku na vlastní polovině ujal Kuba Maleček a ukázal, že má jak rychlé nohy, tak i dobrou techniku a nakonec i chladnou hlavu při zakončování (1:0). Po další zhruba minutě jsme dostali příležitost volného úderu asi 5 metrů od brány. Patrik Horáček na nic nečekal, a než soupeř postavil zeď, inkasoval další gól.(2:0). Opět se chvíli hrálo a nic zajímavého se nedělo, když si po brankářově výhozu seběhl pro míček Patrik Horáček a skvělou nahrávkou našel Gigu, kterému už nedělalo problém zavěsit (3:0). Po slabé půl minutě hry se také gólově prosadila druhá lajna vedená Slámičem. Právě Slámič totiž vsítil další branku po ukázkové nahrávce Míly z rohu.4:0! Týmu Čelákovic jsme nadělili celkem 9 gólu a 4 z nich byli po 4 minutách z první třetiny! Tak taky první dějství skončilo.

2.třetina nebyla na góly tak bohatá avšak kombinačně a herně hezčí, než ta první. Nejprve Motyka nabil z volného úderu Slámičovi, kterému nedělalo problém zavěsit do horního rohu (5:0). A potom i Giga ukázal že umí sólovat a prošel celé hřiště skoro stejně jako Kuba Maleček (6:0). Tím nám 2 třetina skončila. Začátek poslední desetiminutovky se nám povedl, což se projevilo hned po 90 sekundách hry, kdy Vláďa vyslal dlouhou nahrávku po mantinelu, tam si pro ní seběhl Palma a střelou do vzdálenějšího rohu gólmanovy branky zvýšil na 7:0. Po 10 vteřinách hry byl vyloučen Kuba Maleček za hru bez hokejky. Ovšem hru 5 na 4 jsme zvládli na výbornou, takže jsme si mohli oddychnout, že gólman zatím chytá s čistým štítem. Po dalších asi 5 minutách skóroval opět Palma, a to po střele Lukáše Fialy, která ho jednoduše trefila a on pouze změnil směr letu a míček se usadil v brance již po osmé. Náš gólový brankostroj zakončil Slámič, když objel branku a jeho známým kroužením zavěsil do šibenice (9:0).

Palma

FbŠ Bohemians Bay-Leaves B – Orka B 2:2

Ve 12:10 nás čekal druhý zápas sezony, proti Orce Stará Boleslav B. Soupeř měl pro utkání pouze pět hráčů do pole a jednoho brankáře. Ze začátku utkání se nic moc zajímavého nedělo. V čase 5:15 už to bylo o něčem jiném. Vyloučen byl Kuba Maleček za nedovolené vrážení. Ve stejný okamžik byl za nesportovní chování vyloučen náš spolutrenér Ota, zároveň díky nepřítomnosti Tomáše také hlavní trenér. Stál před námi nelehký úkol. Museli jsme ubránit 2 minuty dlouhé oslabení 5 na 3. To se nám hlavně díky výborným zákrokům našeho brankáře povedlo a do konce třetiny jsme udrželi bezgólový stav.

Ve druhé třetině jsme se snažili na soupeře vlétnout hned od začátku, což se nám ale bohužel moc nedařilo. První branku jsme nakonec ale přece jen vsítili my, jmenovitě náš nový "kápo" Giga, po nahrávce Lukáše Fialy. Takže v čase 12:13 jsme se dostali do vedení 1:0. To nám ale nevydrželo příliš dlouho. Už v čase 14:52 jsme bohužel dostali trochu smolný gól, kdy soupeřící útočník přesně prostřelil škvírku mezi rukou a tyčkou našeho Kvasniče. Skóre tedy bylo 1:1. Za další dvě minuty jsme znovu vedli, když Patrik Horáček prostřelil soupeřova brankáře, bylo to již 2:1 v náš prospěch. Ani vedení nás ale skutečně dlouho nehřálo, hned po deseti sekundách bylo znovu vyrovnáno (2:2).Tímto stavem druhá třetina, ve které byli vidět čtyři góly, také skončila. Ve třetí třetině měla více ze hry Orka, ale remíza nakonec vydržela až do závěrečného hvizdu. Utkání tedy skončilo 2:2.

Petr B.

FbŠ Bohemians Bay-Leaves B – Florbal Sokol Rudná 5:2

Na náš druhý turnaj v této sezóně jsme cestovali do nedaleké haly na Lyceu. K utkání jsme měli nastoupit ve žlutých dresech, proti urostlým hráčům Sokolu Rudné, o které jsme si mysleli, že nás přehrají. Opak byl pravdou! První buly v pozměněné sestavě vyhrál centr 1. lajny Giga. Domácí se dlouho nerozpakovali se svými útočnými výpady, a hned při prvním střídání 2. pětky měli na začátku šanci, kterou soupeřův útočník po chybě Marka Čipery v rozehrávce v čase 2:47 proměnil (0:1). To pro nás byla studená sprcha. Zato stejný soupeřův hráč začal utkání navýsost dobře, neboť za další čtyři minuty opět skóroval (0:2). Do konce první třetiny se nic nestalo a do „kabin“ jsme šli s dvoubrankovým deficitem. „José“ nám vytkl několik věcí a hlavně přeskupil lajny. Od druhé třetiny Marek zahříval lavičku a Motyka se přesunul do obrany. Ještě jsme měli plánovanou jednu rošádu. Od poloviny zápasu měl hrát Kalič místo Patrika Horáčka, a jak se později ukázalo byl to mistrovský tah od našeho kouče.

Ale po 10 minutách skóre 0:2, nedobrý začátek. Že se vše v dobré obrací naznačila již první minuta druhé části hry, kdy Patrik šikovně rozehrál volný úder z rohu a míček se kupodivu dostal za čáru. Tento šťastný gól byl připsán kapitánovi Gigovi, který byl ve správný čas na správném místě (1:2). V této fázi hry měl Sokol dostatek možností navýšit svůj náskok, ale nestalo se, a přišla naše razantní odpověď, kdy Kalič v čase 18:39 srovnal skóre (2:2). Pak jsme ovšem po standardce předvedli kiks v obraně a domácí Sokol měl šanci na skórování, vynikající Kůča byl však proti. Ihned na startu 3. třetiny si vzal slovo opět Kalič. Po nahrávce od Gigy prostřelil gólmana potřetí (3:2). A aby se to nepletlo tak Giga (pro změnu) po Kaličově nahrávce vsítil další branku. V čase 26:16 jsme tedy vedli 4:2. Později, kdy jsme se bránili křečovitému tlaku Rudné o vyrovnání, však přišel 5. a poslední gól. Petr Batěk zabojoval u mantinelu a předložil jako na zlatém podnosu míček Mílovi, který blafákem přelstil gólmana (5:2)! Do konce utkání se nic převratného nestalo a můžeme poděkovat spolupráci Kalina-Grigar a skvěle chytajícímu Kůčovi.

Motyka

FbŠ Bohemians Bay-Leaves B – RFK Pohoda Praha 5:1

Náš druhý zápas jsme sehráli proti Pohodě. Po opatrném začátku jsme se v čase 3:58  po přihrávce Patrika Horáčka zpoza brány a následné stahovačce trefil náš kapitán Giga (1:0). Do konce 1. třetiny už žádný gól nepadl, i když šance jsme si vypracovali, ale muška nás trochu zlobila. O přestávce jsme byli upozorněni na nějaké zásadní chyby a samozřejmě jsme se snažili hlavně proměňovat šance a nedopouštět se chyb v obraně. Již po 53 vteřinách 2. třetiny jsme vstřelili další branku, poté co si Giga stáhl špatnou rozehrávku hostů, a podél nohy brankáře Pohody dal svůj druhý gól v zápase (2:0). Poté si naše druhá pětka vytvořila tlak v útočném pásmu a vybojovala standardní situaci. Tu rozehráli křídla první formace Horáček a Formič, za bránou se vykřížili, a naservírovali míček jako na zlatém podnose přímo na hokejku opět Gigovi (3:0), který už s trefením míčku do prázdné brány neměl žádný problém a dokončil tak svůj hattrick. Gól padl v čase 13:42. Již za minutu si vzal míček na křídle Motyka a poslal jej před branku, kde u tyčky stál Míla Leška a pohotově ho uklidil do sítě (4:0).

O přestávce „José“ pronesl, že za každou vstřelenou branku budeme dělat o 10-10-10 méně než pokaždé a za každou obdrženou budeme naopak dělat o 30-30-30 navíc. Snažili jsme se hrát ze zajištěné obrany, ale v čase 22:32 jsme dostali gól ze soupeřovi hole, který využil odraženého míčku po své první střele a vystřelil tak, že míček zapadl do branky (4:1). Ještě v čase 24:01 vstřelil šťastnou branku Formič, který nahazoval míček před bránu a ten zapadl k údivu všech do brány (5:1). Formič měl z branky takovou radost až rozhodčí zapsali gól Patriku Míkovi, který zrovna seděl na lavičce :-) Pohoda si vzala ještě time out 3 minuty před koncem. Zápas už jsme dohráli v klidu a zaslouženě jsme vyhráli 5:1. Domů jsme šli všichni šťastní, protože z druhého turnaje jsme si odvezli plný počet bodů.

Giga

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář