Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pražský přebor starších žáků divize II - 8. turnaj

13. 2. 2007

FBŠ Bohemians Bay-Leaves B – SSK Future Zbraslav D 9:1

Papírově slabšího soupeře, který se schovával na posledním místě tabulky, jsme se nezalekli a hrdě jsme nastoupili na hrací plochu. Ještě neuběhla ani první minuta a po skvělé souhře Horáčka a Gigy uvízl první míček v síti Future (1:0). Stačilo jen málo a po skvělém útoku proměnil svou šanci opět Giga (2:0). Poté nastalo vyloučení Future za špatné střídání, ale FBŠ už další šance neproměnila.

Do druhé třetiny jsme se už nestrachovali a klidně jsme rozehráli hru. V průběhu 12 minuty při souhře Gigy a Horáčka, míč bezpečně dopravili do sítě (3:0). Chvilku poté při další souhře obávané dvojice Horáčka a Gigy už gólman nevěděl co a jak a další míč uvízl v bráně (4:0). Za špatné střídáni byl vyloučen hráč Future a FBŠ využilo přesilovku - Horáček s Gigou znovu proměňují šanci (5:0). V průběhu poslední minuty této třetiny ještě proměnili svou šanci Sláma s Míkou (6:0).

Do poslední třetiny jsme si byli téměř jisti výhrou, a proto jsme dali více šancí náhradníkům a šetřili síly do dalšího zápasu. V průběhu 22. minuty proměnili svou šanci Pechman a Kadlec (7:0). Za hrubost byl vyloučen i náš hráč, Patrik Horáček. Future využilo svou šanci Krátkého a Žilky a proměnili svůj první gól po nedůrazu našeho hráče před brankou (7:1). Poté byli opět Patrik a hráč Future vyloučeni za hrubost. V průběhu 28. minuty proměnili svou šanci Pechman a Motyčka (8:1).  A v průběhu 29. minuty proměnili poslední akci zápasu Horáček a Pechman (9:1). V posledních minutách už další góly nepadly.

Tomáš Staněk

Akcent Sparta Praha B – FBŠ Bohemians Bay-Leaves B 3:3

Tento zápas začal opravdu slibně, když už v první minutě po gólu Tomáše Grigara vedl tým FBŠ Bohemians 1:0. Nervozitu Sparty jenom potvrdilo vyloučení za nedovolené vrážení. Vyloučení bylo uděleno a v zápětí potrestáno gólem opět po střele našeho kapitána Tomáše Grigara po nahrávce Patrika Horáčka (2:0). První třetina vypadala pro náš tým nadějně. Ve druhé jako by nastoupilo ale úplně jiné mužstvo a vyhlídky na naše vítězství byly po urputné třetině opět v nedohlednu. I přes vyloučení, které bylo uděleno celému týmu soupeře za špatné střídání, se Sparta dokázala prosadit a ve vastním oslabení dokázala "dokopat" míček ve skrumáži před brankou za záda našeho, jinak výtečného, gólmana Tomáše Kvasničky v patnácté minutě (2:1). Vyrovnání nás neminulo a v osmnácté minutě se podařilo dát Spartě další branku (2:2). Vystřelený míček z bezprostřední vzdálenosti změnil směr o nohu našeho obránce a gólman byl bezmocný vůči této střele.

Druhá třetina pro nás byla klíčová, protože se během ní zlomil celý zápas. Ve třetí třetině jsme se opět dostali do svého původního tempa. Vrácená chuť se projevila už v první minutě třetí třetiny, kdy vsítil gól Patrik Horáček, za asistence Staňka (3:2). Spartu lehce poštouchl kupředu Time-Out z 26. minuty a následného vyloučení Slámiče za hru rukou, ze které se Sparta mohla radovat ve 30. minutě z přesilovkového, vyrovnávacího a posledního gólu na 3:3, jen několik desítek sekund před koncem zápasu.

Zápas se Spartou byl náročný a po tvrdém a těžkém zápase je pro nás jeden bod velice málo. Myslím si, že kdyby se štěstí přiklonilo trochu na naši stranu, zápas jsme mohli dotáhnout do ještě zdárnějšího konce. Všechny tři góly, co jsme dostali padli totiž po ušmudlaných skrumážích před brankou. Příště musíme přidat více na důrazu. Ovšem bohužel to všechno ke sportu patří a tedy se není za co stydět. Výkon našeho mužstva byl kvalitní. Nakonec jsme tedy zápasovou rozlučku s Tomášem Vilímem jakž takž zvládli...

Marek Čipera

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář