Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pražský přebor starších žáků divize II - 5. turnaj

28. 11. 2006

FbŠ Bohemians Bay-Leaves B – Akcent Sparta Praha B 4:2

Ve 13:50 jsme nastoupili k 7. zápasu sezóny. Proti nám se postavil tým Sparty, který měl ve svých řadách několik posil z mladších i starších žáků „A“. Na jejich hře to bylo poznat zejména v první třetině zápasu, kdy nás zmačkli a dali již v čase 2:40 gól (0:1). Samozřejmě, že nás to zaskočilo a snažili jsme se ubránit nápor soupeře, ale tlak byl zúročen ještě jednou, tentokrát samostatnou akcí soupeřova útočníka zakončenou gólem v čase 5:41 (0:2). Po tomto gólu jsme se konečně pomalu ale jistě vzpamatovali. Ke konci třetiny jsme vyrovnali hru, a proto už žádný gól do naší sítě už nepadl.

Na začátku druhé třetiny zápasu hned v čase 11:38 skóroval Horáček po spolupráci s Formanem (1:2). Sparta po tomto gólu byla chvíli pod tlakem, ale její gólman ji zachraňoval svými robinsonádami. Sparta se také dostala do několika šancí, ale za prvé: Michal Zelený ničil jednu střelu za druhou, a za druhé jsme je již do stoprocentních vyložených šancí nepouštěli. Proto začal být soupeř nervózní a začal hrát nedovoleným způsobem. V čase 17:46 byl na 2 minuty vykázán na trestnou lavici sparťanský hráč za hru na zemi. Naši trenéři okamžitě na tuto situaci zareagovali a postavili do přesilového boje speciální formaci, jenž už za 6 vteřin (!) přesilové hry, dokázala vstřelit srovnávací gól na 2:2 v čase 17:52 hráč Tomáš Grigar (C). Ve zbytku třetiny už se nic závažného nestalo.

Na začátku třetí třetiny byla Sparta ještě nervóznější a relativně často faulovala. Rozhodčí si toho všiml zejména poté, kdy Láďa přeletěl mantinel. Na trestnou lavici šel hráč Sparty. Tuto přesilovku jsme i přes naše úsilí nedokázali využít. Ale jako náplast nám posloužilo další vyloučení sparťanského hráče za nedovolenou vzdálenost (takže plynule následovala další přesilovka 5 na 4). Chtěli jsme opět postavit speciální formaci na přesilovky, a tak jsme si vzali time-out. Hned po 23 vteřinách v čase 25:53 jsme ji využili po souhře Slámy s Grigarem (C) (3:2). Potom následoval další rychlý gól po akci Pechmana se Slámou v čase 26:04 (4:2). Spartu tento poslední gól dorazil a my jsme se trochu uklidnili. Konečný výsledek zápasu je tedy 4:2 pro FBŠ.

Zápas nám dal zabrat, ale pro diváky to musela být hezká podívaná. Jako naši silnou stránku vidím to, že jsme obrátili nepříznivý výsledek, v zápase nechali kousek toho srdíčka, a hlavně jsme šli naproti štěstíčku.

Kuba Maleček

FbŠ Bohemians Bay-Leaves B – FBK Čelákovice 9:0

Po úvodním buly, které jsme vyhráli, následovalo krátké oťukání soupeře a po pár minutách už se zrodila první naše akce, která však nebyla úspěšná. Ve 4. minutě ale po krásné nahrávce Kaliče, zakončoval do horní části branky Patrik Horáček. Tím nás tedy poslal do vedení 1:0. Do konce 1. třetiny se toho už moc nestalo, i když jsme tlak měli. Do ,,šaten'' jsme tak šli za příznivého stavu 1:0. Do druhé třetiny jsme vstoupili velmi aktivně a už ve 3. minutě druhé třetiny nám Patrik svým druhým gólem udělal velkou radost (2:0). Nahrával Martin Motyčka. Soupeř viditelně znervóznil a moc se mu nedařily rozehrávky. Z toho mohl těžit ve 14. minutě zápasu Vašek Pechman po přesné nahrávce Gigy (3:0).

Od půlky zápasu trenér trochu přeházel pětky a zkusil jinou herní variantu. Ta svědčila Patrikovi, protože v poslední minutě 2. třetiny zvýšil krásnou ránou z dálky na 4:0. Ve druhé třetině se toho už víc nestalo a tak jsme mohli s klidným svědomím jít do pomyslných šaten. Do třetí třetiny jsme chtěli více kombinovat, občas se to povadlo občas ne, ale hlavní bylo, že ve 2. minutě poslední třetiny si dal svůj první gól v tomto zápase také Kalič, po nahrávce Patrika (5:0). Na soupeře jsme stále tlačili, a to se vyplatilo. Asi o tři minuty později přišly dva góly rychle z sebou. Krásnou akci, kterou začal Patrik Míka krásným dlouhým pasem na jmenovce Patrika Horáčka, ten pak poslal dál Kaličovi, a ten skóroval do levého horního rohu branky (7:0). Na další gól nahrával Martin Motyčka a skóroval Tomáš Kalina. Oba góly padly senzačně během jednom střídání. Po dvou minutách vyslal další prudkou přihrávku po zemi Giga, kterou adresoval Slámičovi. Ten si s ní poradil nejlépe, jak mohl, a vyslal z dálky na bránu dělovku, která skončila v síti (8:0). Schylovalo se ke konci zápasu, my jsme ale měli stále tlak a zápas jsme drželi pevně ve svých rukou. Necelé 2 minuty před koncem přišla poslední gólová akce zápasu, kterou zakončil (překvapivě) Patrik Horáček, po nahrávce Patrika Míky. Zápas tedy skončil 9:0 a velkou zásluhu na tom měl gólman Kuba Svoboda, který vychytal ,,shoot-out'' a podržel tým v těžkých situacích.

Michal Zelený

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář