Jdi na obsah Jdi na menu
 


Devátý, poslední turnaj sezóny

6. 5. 2006

Kappa team SSK Future B - FbŠ Bohemians Bay-Leaves B 3:2


Naším prvním ranním soupeřem byl tým SSK Future, který v druhé polovině sezony ukazuje všem, co to znamená hrát kombinační florbal. Ještě před zápasem jsme si řekli, že budeme hrát tak, jak jsme zvyklí, tzn. nebudeme zbytečně hrát „beton“, a to s ohledem na naše slušné výkony na minulém turnaji. Hned v první minutě, konkrétně ve 22. vteřině, jsme se dostali do vedení po dlouhé přihrávce Kuby Malečka a střele Patrika Horáčka, který zůstal nikým nehlídán za obranou Future. Euforie z rychle vstřeleného gólu nám však dlouho nevydržela, protože hned za 15 vteřin, tedy ve 37. vteřině stále první minuty zápasu, soupeř vyrovnal po závaru před naším brankovištěm a o necelou minutu později (1:32) jsme už prohrávali po střele ze střední vzdálenosti 2:1. Soupeř nám dokázal, že to s ním nebude jednoduché, i přestože měl pouze šest hráčů do pole. Přežili jsme i vyloučení na konci první třetiny a naopak jsme nedali branku při naší početní výhodě na začátku 2. tetiny. Od posledního gólu jsme však s Future drželi krok a byli jsme mu vyrovnaným soupeřem, takže jsme se nakonec dočkali vyrovnávací branky Kaliče střelou z bezprostřední vzdálenosti (14:56, 2:2). Bohužel jsme ještě neuhlídali soupeřova útočníka, který nikým nehlídán dal branku na 3:2. Ve třetí třetině se střídali zajímavé situace na obou stranách a my jsme začínali mít více ze hry. Po hezkých přihrávkách z obrany jsme se dokonce dvakrát dostali do situace náš útočník – soupeřův gólman, ovšem štěstí se od nás v tu chvíli odklonilo a branka již nepadla. V závěru utkání, dvě a půl minuty před koncem, byl ještě vyloučen náš hráč za diskutabilní faul (zvláště s přihlédnutím na to, že konec zápasu je rozhodující částí zápasu), ale přesto jsme i ve čtyřech dokázali hrát na polovině soupeře. Celkově jsem byl s hrou i s přístupem během tohoto zápasu spokojen, a i když jsme prohráli, herně jsme se soupeřovi minimálně vyrovnali.

FbŠ Bohemians Bay-Leaves B - RFK Pohoda Praha 7:2

V tomto zápase jsme našeho soupeře přehrávali ve všech herních činnostech, i když jsme po první třetině vedli „jen“ o dva góly oba zásluhou Kaliče (asistence Míka a Horáček). Ve druhé třetině se z ojedinělé šance prosadil i náš soupeř, ovšem výsledkový zvrat jsme nedopustili a po brankách Slámy, 2x Horáčka a opět Slámy, který obkroužil branku velkým obloukem a vystřelil „pod víko“, jsme na konci druhé třetiny vedli 6:2. Poslední a zároveň jedinou branku přidal hned na začátku třetí části hry Motyka, takže jsme nakonec vyhráli 7:2, i když jsme klidně mohli být vepředu produktivnější. Závěr zápasu jsme dohrávali v Pohodě :o).

Tatran Střešovice B - FbŠ Bohemians Bay-Leaves B 3:6

Tento zápas se mohl vyvíjet úplně jinak nebýt nešťastné situace před jeho začátkem. Kubu Malečka chytli křeče, takže těsně před začátkem utkání jsme museli změnit složení našich pětek tak, abychom nahradili jednoho obránce (v rezervě jsme měli pouze útočníka Mílu). Nakonec šel do obrany Slámič. Tento nečekaný zásah do sestavy se samozřejmě musel projevit na naší hře. I když jsme se sice dostali do vedení právě zásluhou náhradníka Míly po přihrávce Petra v páté minutě, soupeř dokázal rychle odpověděl a během dvou minut jsme rázem prohrávali 2:1 po chybách v obraně. Ještě na konci sedmé minuty jsme ale dokázali vyrovnat zásluhou spolupráce Horáček, Kalič, kdy druhý jmenovaný střelou ze střední vzdálenost z první dal pro nás důležitou branku. Naštěstí Kubova bolest během první třetiny povolila, takže jsme s ním opět mohli od druhé třetiny počítat a Slámič se tak mohl vrátit do druhého útoku. Hned v první minutě druhé třetiny nám ještě vstřelil soupeř branku, ale o té chvíle jsme byli lepšími my, takže hned za dvě minuty na to se po vyhraném vhazování míček dostal ke Slámičovi, který vystřelil, jeho střela byla zblokována, ale přesto se dostala na úplně volného Honzu NZ, který vstřelil gól na 3:3. Minutu na to jsme dali další branku po střele Kaliče a přihrávce Míky (3:4). Pak nás trochu zbrzdilo vyloučení právě Míky na konci druhé třetiny, ale hned ve druhé minutě třetí třetiny si Slámič opět obkličkoval několik spoluhráčů, objel bránu a vystřelil podobně jako v zápase s Pohodou a bylo to 3:5. Pak ještě o tři minuty později vystřelil, jak je jeho zvykem, z nulového úhlu a přesto dal výsledku konečnou podobu 3:6. V tomto zápase oceňuji především to, že se kluci dokázali srovnat s nastalou komplikací na začátku zápasu, a také to, že se dokázali namotivovat na utkání, ve kterých nám již v podstatě o nic nešlo (dopředu jsme věděli, že v ligové tabulce skončíme třetí).

Na závěr bych chtěl všem klukům FbŠ Bohemians Bay-Leaves za celou sezónu poděkovat! Bronzovou medaili jste si svými výkony zasloužili! Hlavně v závěru ligy jste všem ukázali, co jste se za rok tréninků naučili, a že to nebyla zbytečná práce. Každý z vás udělal za ten rok veliký pokrok! Příští rok budete moci začít stavět na zkušenostech, které jste letos v lize získali, a věřím, že se i ti z vás, co postoupí do starších žáků, poperou o nejvyšší místa v ligové tabulce! Obsáhlejší shrnutí a hodnocení sezóny, vč. individuálních hodnocení jednotlivců, proběhne ústně na tréninku buď v pátek 12.5. nebo v pondělí 15.5. (podle účasti).

Tom

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář